Trouwen in Flevoland Het huwelijksbootje ligt al in de haven van Flevoland.
We hebben hier volop informatie geplaatst die jullie tijdens de voorbereiding op het huwelijk kunnen raadplegen als navigatie, om goed voorbereid die haven te bereiken. We helpen u nog even bij het instappen, maar daarna moeten jullie het huwelijksbootje zelf op koers houden. Wij wensen jullie een behouden vaart.
Trouwringen en de verschillende metalen Trouwringen worden momenteel van diverse materialen vervaardigd. Naast het traditionele geelgoud en ook witgoud, zijn titanium en zirkonium trouwringen momenteel erg populair. Op deze pagina vindt u informatie over de verschillende metalen.
Trouwen met de handschoen Trouwen met de handschoenbetreft de voltrekking van een huwelijk waarbij de bruid of bruidegom niet aanwezig kan zijn en wordt vervangen door een gevolmachtigde. Een meer juridische term is "trouwen bij volmacht".
Trouwen met de handschoen kwam vroeger vooral voor bij adelijke families. Een gezant werd op de trouwdag naar de toekomstige bruid gestuurd en hij vertegenwoordigde via de handschoen de bruidegom in spé. Bij de huwelijksvoltrekking werd de handschoen op het altaar gelegd.
Jullie gaan trouwen in de gemeente Noordoostpolder?
Op deze pagina Trouwen in Noordoostpolder vindt je handige informatie die je nodig bent voor de huwelijksvoltrekking in de gemeente Noordoostpolder.
Trouwlocaties in de Noordoostpolder. Officiële trouwlocaties:
- Gemeentehuis in Emmeloord.
- Museum Schokland in Ens
- Bantsiliek in Bant
- Orchideeenhoeve in Luttelgeest
Trouwlocatie naar keuze Voor de dag van jullie leven mogen jullie voor één dag de trouwlocatie van je dromen laten aanwijzen als 'huis der gemeente'. En dan mag er dus getrouwd worden.
De locatie waar je elkaar ontmoet hebt? De Lichtwachterswoning op Schokland? Er is veel mogelijk.
De gemeente stelt wel een aantal eisen aan deze trouwlocaties. Het huwelijk is een plechtige gebeurtenis, en de trouwlocatie moet daarom een bepaalde waardigheid uitstralen. Belangrijkste voorwaarde is dat het een bestaand gebouw moet zijn. Je kunt dus niet trouwen in een tent of in de buitenlucht.
Daarnaast moet je rekenen op allerlei praktische zaken, zoals een kleedruimte voor de ambtenaar, een geluidsinstallatie, spreekgestoelte, tafel, stoelen en geschikte verlichting.
Ook op een trouwlocatie naar keuze zorgt de gemeente Noordoostpolder voor de akte, de ambtenaar van de burgerlijke stand ofel BABS en een bode om je gasten te ontvangen.
Overleg vooraf met het cluster publiekscentrum over de mogelijkheden van jullie droomlocatie in de gemeente Noordoostpolder.
Dagen en tijden om te trouwen in de gemeente Noordoostpolder: Maandag t/m Zaterdag
de mogelijkheden verschillen per locatie. Voor de dag en tijd van uw keuze kun je een formulier invullen op de website van de gemeente Noordoostpolder.
Trouwtarieven voor trouwen in Noordoostpolder: De kosten van het trouwen in Noordoostpolder zijn:
* Voor de Bantsiliek, Orchideënhoeve en Schokland of een eigen trouwlocatie zijn dit de bedragen voor alleen de leges. De huur spreekt u af met de eigenaar/beheerder van de trouwlocatie.
Gratis trouwen Iedere gemeente biedt de mogelijkheid om gratis te trouwen.
In de Noordoostpolder kunt u dit alleen op dinsdag om 9.00 uur en 9.30 uur doen. U mag bij deze ceremonie maximaal 4 mensen meenemen (inclusief de getuigen).
Voor meer informatie over trouwen in de Noordoostpolder. Gemeente Noordoostpolder
Publiekscentrum
Harmen Visserplein 1 8302 BW Emmeloord
+31 (0)527 63 39 33
inmailto:info@noordoostpolder.nl
Mogen we nog even 30 seconden van je tijd gebruiken?
Om deze pagina zo compleet mogelijk te maken willen we heel graag weten of je nog iets mist in de informatie die wij je op deze pagina hebben gegeven. Laat ons dat weten via deze link.